توضیحاتی بر قانون جدید مرخصی در دانمارک

قانون جدید مرخصی در دانمارک برای شما چه معنی دارد? اگر هنوز به خوبی آنرا متوجه نشده اید این پست رو از دست ندین.

اگر هنوز پست ایرانوردیک در تاریخ 3 سپتامبر 2019 ،  قانون جدید مرخصی در دانمارک از سال 2020 را  نخوانده اید  حتما قبل از خواندن ادامه این پست نگاهی به آن داشته باشید.

از اول ماه می 2020، آخرین دوره مرخصی طبق قانون قبلی تعطیلات را شروع کردیم. این مدت به اصطلاح مینی تعطیلات خواهد بود، زیرا در سال 2019 فقط 8 ماه معادل 16 روز کاری تعطیلات به دست آورده ایم و به همین دلیل از اول ماه می به مدت 4 ماه میتوانیم از این تعطیلات استفاده کنیم. نکته اینکه ممکن است زمان استفاده از این دوره 16 روزه از 2019 در بعضی شرکتها متفاوت باشد.

با قانون جدید تعطیلات ، که از 1 سپتامبر 2020 لازم الاجراست، نحوه جمع آوری و گذراندن تعطیلات تغییر می یابد.در واقع ما بابت هر ماه کار کردن 2،08 روز مرخصی خواهیم داشت که به آن مرخصی همزمان samtidighedsferie میگوییم، این بدان معناست که می توانیم تعطیلات خود را همزمان با کسب آن استفاده کنیم. تنها مشکل تداخل 8 ماهه یا دو هفته ای این دو قانون است که در شکل زیر به خوبی نشان داده شده است.

برای حل این تداخل دولت دانمارک یک دوره گذار تعریف کرده است یعنی 16 روز مرخصی کسب شده در 8 ماه اول سال 2019 را به صورت فشرده در 4 ماه دوم امسال، اول می تا آخر آگوست، قابل استفاده است و اگر بخشی از آن در این دوره استفاده نشود به طور اتوماتیک به دوره تعطیلات جدید اضافه خواهد شد. الباقی 4 ماه مرخصی کسب شده به صندوق بازنشستگی هر فرد واریز خواهد شد.

در خصوص قانون جدید مرخصی اصطلاحات samtidighedsferie و ferieafholdelsesår تعریف شده اند که در شکل بالا نشان داده شده است. پنج روز مرخصی اضافی که در اکثر شرکتهای دانمارکی به کارمندان تعلق میگیرد و feriefridage نامیده میشود، کمافی السابق به کارمندان تعلق خواهد گرفت.

توضیحات بیشتر در خصوص قانون جدید مرخصی

عضویت در کانال تلگرام ایرانوردیک
صفحه فیس بوک ایرانوردیک

Leave a Reply