یافتن خانه و ثبت آدرس یکی از مهمترین و سخت ترین کارها در بدر ورود به دانمارک میباشد. البته در شهرهای بزرگ مخصوصا کپنهاگ پیدا کردن خانه برای اجاره برای دانمارکیها چالش بزرگی است. اگر شرایطش را داشته باشید و خانه‌ای را بخرید کار شما راحت تر خواهد بود. در این صورت حتما این مقاله عالی و کامل Mario Scian رو با دقت مطالعه کنید.

در صورتی که باید خانه ای را اجاره کنید کار سخت تر می‌شود. در دانمارک هر اتاق و محدوده مستقل با کاربری اتاق خواب و هال یک اتاق محسوب میشود. مثلا یک آپارتمان یک خوابه با یک هال و آشپزخانه را 2 اتاقه یا to værelser میگویند.

در دانمارک معمولا سه نوع خانه رایج برای اجاره وجود دارد که به ترتیب قیمت آپارتمان lejlighed ویلای ردیفی rækkehus و ویلای مستقل hus میباشند. بیشترین نوع خانه مربوط به خانه‌های آپارتمانی است. 

نوع دیگری از خانه‌ها، خانه‌های تابستانی است که در خارج از شهر قرار دارند. عمدتاً در آخر هفته‌ها و تعطیلات استفاده می‌شوند و معمولا امکان ثبت آدرس در کل سال برای آنها وجود ندارد.

وب‌سایت boligportal معروفترین وبسایت برای اجاره خانه است. مدت اجاره خانه معمولا یکساله میباشد و قابل تمدید.

شرکت‌های خصوصی نیز در دانمارک خانه اجاره میدهند  که معمولا از کیفیت قابل قبولی برخوردارند. این شرکتها به صورت مشترک وب‌سایتی به نام Findbolig راه اندازی کرده اند که پس از تشکیل پروفایل و ثبت نام در آن امکان بازدید از خانه ها وجود خواهد داشت.

خانه ها شرکتی که به صورت تعاونی اداره می‌شوند در دانمارک از کمترین قیمت اجاره در مقایسه با کیفیت خانه برخوردارند. اما از آنجا که تقریبا همه دانمارکی‌ها عضو این شرکت‌ها می‌شوند برای خانه‌ها صف‌های طولانی و بعضا چندین ساله وجود دارد.

در خصوص این شرکتها نظر شما را به مطلب بسیار خوب در پایین صفحه از داتیس خواجه ئیان جلب میکنم.