مراحل درخواست ویزای دعوت از خانواده (والدین)

1- درخواست وقت مصاحبه حدودا سه ماه زودتر از تاریخ مورد نظر، دو ماه تعیین وقت و یکماه بررسی مدارک. برای اینکارجدول پایین را پس از تکمیل کردن به آدرس زیر ایمیل کنید.

E-mail: appointmentdenmark@vfshelpline.com

VFS GLOBAL

Capture

 

 

 

 

VU2 Request Form

2-مدارک مورد نیاز متقاضی

2-1- فرم سه برگی روابط خانوادگی که در همون کارگزاری داده میشه و تکمیل میشه

2-2- فرم سه برگی ویزای شینگن

2-3- دعوتنامه جدید از معرف در دانمارک با قید نام و نام خانوادگی، شماره پرسنلی (CPR)، آدرس، تلفن، پست الکترونیک، طول مدت و تاریخ تقریبی دیدار و توضیح در خصوص پوشش هزینه های اقامت متقاضی در دانمارک توسط معرف 2-4-اصل گذرنامه با حداقل یکسال اعتبار و کپی از صفحات عکسدار(صفحه اول امضاء شود)، همراهان و روادیدهای قبلی (توجه: گذرنامه از زمان درخواست روادید تا پس از اخذ روادید نباید تعویض گردد)

2-5- اصل شناسنامه و کپی از تمام صفحات آن ترجیحا ترجمه شده توسط دارالترجمه رسمی .

2-6- اصل مدارک اثبات نسبت خانوادگی با معرف در دانمارک به همراه کپی (مانند شناسنامه های والدین-اصل سند ازدواج و یا طلاق، البته در صورت دیدار با همسر ارائه اصل ترجمه رسمی سند ازدواج الزامی است)

2-7- دو قطعه عکس رنگی جدید- تمام رخ چهره درشت و از نزدیک –  زمینه روشن (۵/٤ در ۵/۳ سانتیمتر که ۸۰٪ آن را چهره تشکیل دهد)

2-8- درصورتیکه هزینه سفر به عهده متقاضی می باشد، نامه بانکی موجودی حساب معتبر از حساب عادی کوتاه مدت به زبان انگلیسی معادل روزی ۳۰۰ کرون دانمارک برای هر نفر که حداکثر طی 15 روز گذشته گرفته شده باشد.

2-9-درصورتیکه هزینه سفر به عهده میزبان می باشد، گردش حساب ۳ ماه اخیر از حساب عادی کوتاه مدت با مهر بانک مربوطه از هر کدام از بانکهای ایرانی با مانده حساب حداقل  5 میلیون تومان به انگلیسی که حداکثر طی 15 روز گذشته گرفته شده باشد.

2-10- کپی واضح و خوانا از کارت اقامت و یا گذرنامه دانمارکی معرف که روی آن شماره پرسنلی (CPR) و یا شماره خارجی (UDL) مشخص باشد.

2-11- کپی گواهی تغییر نام معرف در دانمارک، در صورتیکه معرف نامش را تغییر داده باشد

2-12- برای شاغلین :گواهی اشتغال به کار به زبان انگلیسی با ذکر تاریخ استخدام،سمت،مدت مرخصی ،تعهد بازگشت به کار
لازم به ذکر است که کارت عضویت، فیش حقوقی در صورت وجود داشتن، مورد نیاز است.

برای محصلین :گواهی اشتغال به تحصیل به زبان انگلیسی (برای دانشجویان تائیدیه تحصیلی به زبان انگلیسی) و کارت دانشجویی

برای بازنشسته ها : اصل و کپی کارت بازنشستگی یاآخرین حکم بازنشستگی و آخرین فیش حقوقی بازنشستگی

2-13- متقاضیانی که قبلا” به دانمارک سفر کرده و یا جواب مثبت یا منفی دریافت نموده اند اصل گذرنامه قبلی، کپی روادیدهای قبلی به دانمارک و  نامه سفارت را همراه داشته باشند.

2-14- اصل و  کپی از  بیمه مسافرتی پزشکی به مدت روزهای اقامت در منطقه، معتبر برای یک بار ورود به کل کشورهای شنگن  با پوشش حداقل ۳۰۰۰۰ یورو که این پوشش باید روی برگه رسید بیمه نامه قید شود و تعهد برگرداندن جسد به ایران در صورت فوت متقاضی. بیمه ای مورد قبول هست که محل پرداخت غرامت را در یکی از کشورهای اروپایی قرارداده باشد نه در کشورهای اطراف خلیج فارس.

2-15- یک پاکت پستی متوسط با نام و نشانی کامل متقاضی بعنوان گیرنده با ذکر کدپستی مربوطه که تمبر کافی روی آن الصاق شده باشد.

2-16- مبلغ 80 یورو برای هر نفر بعنوان هزینه روادید دریافت میگردد که به هیچ وجه قابل برگشت نمیباشد

3-مدارک مورد نیاز میزبان در دانمارک
3-1- تکمیل دعوتنامه جدید VU2 از میزبان به صورت آنلاین
   مدارک زیر در دعوتنامه پیوست گردد :

  • کپی واضح و خوانا از کارت اقامت و یا گذرنامه دانمارکی معرف که روی آن شماره پرسنلی (CPR) و یا شماره خارجی (UDL) مشخص باشد.
  • کپی گواهی تغییر نام معرف در دانمارک، در صورتیکه معرف نامش را تغییر داده باشد
  • مدارک اثبات نسبت خانوادگی با متقاضی
  • درصورتیکه هزینه سفر به عهده میزبان می باشد، نامه بانکی معتبر معادل روزی ۳۰۰ کرون دانمارک برای هر نفر که حداکثر طی 15 روز گذشته گرفته شده باشد.

نکات مهم :

نکته اول : سر ساعتی که میگن در محل کارگزاری باشین ولی انتظار نداشته باشین همون ساعت کارتون انجام بشه

نکته دوم : روزهای بعد از تحویل مدارک از سفارت تماس گرفته میشه و سوالاتی پرسیده میشود در مورد کار و درامد وعلت مسافرت و قصد موندن و نموندن و این جور مسائل.

نکته سوم : مدارک مورد نیاز به صورت فوق کفایت می کنه، لازم نیست پول اضافی برای ترجمه سایر مدارک بدین

نکته  چهارم : در صورت مثبت بودن جواب، متقاضی باید با در دست داشتن قبض رسيد، گذرنامه معتبرو بلیط رفت و برگشت تایید شده هواپیما به کپنهاک حداقل ۱۰ روز کاری قبل از پرواز، با احتساب تعطیلات هفتگی و سال نو جهت صدور روادید به سفارت مراجعه نماید:

شماره تماس اداره مهاجرت

Capture.JPG