بیمارستان دولتی و خصوصی در دانمارک

در دانمارک همه خدمات درمانی سیستم دولتی رایگان است ولی لیست انتظار هم دارد. معمولا در چند حالت امکان استفاده از بیمارستان یا مراکز خصوصی بدون هزینه وجود دارد یا به عبارت دیگه دولت به بخش خصوصی هزینه را پرداخت میکند.
 
1. بخش دولتی امکان ارائه اون خدمات خاص رو نداشته باشه مثلا برخی از بررسی های ارولوژی که بخش دولتی اون خدمات رو از بخش خصوصی خریداری میکنه. یعنی بیمار رو ارجاع میده به بخش خصوصی و پولش رو به بخش خصوصی پرداخت میکنه.
 
2. اگه لیست انتظار خیلی طولانی و “به تشخیص پزشک” این مدت زیاد باشد و اون بیمار خاص نباید این مدت منتظر بماند و امکان وقت سریعتر در بخش دولتی نیست، یا مثلا بیمار باید حتما ظرف سه روز بستری بشه ولی بیمارستان دولتی تو این فاصله جا نداره. در این شرایط بیمار رایگان در بخش خصوصی بستری میشه و دولت هزینه رو پرداخت خواهد کرد.
 
درصورتیکه بیمار به خواست خودش یک بیمارستان دولتی خاص برای بستری شدن یا مثلا خدمات رادیولوژی و … و یا عمل جراحی خاصی انتخاب کنه … درصورت وجود جای خالی به اون مرکز معرفی شده به صورت رایگان مورد مداوا قرار میگیرد. 
 
درصورتیکه بیمار حتما بخواهد در بیمارستان خصوصی بستری شده یا از خدمات مراکز خصوصی استفاده کند یا زودتر از تشخیص پزشک در بیمارستان خصوصی بستری شود، دراینصورت هزینه باید توسط خود بیمار و یا بیمه خصوصی پرداخت شود.
 
بطور خلاصه هرجا پزشک از نظر ضرورت استفاده از بخش خصوصی با شما هم نظر بود استفاده از بخش خصوصی برای شما رایگان و توسط دولت پرداخت میشود.

عضویت در کانال تلگرام ایرانوردیک

صفحه فیس بوک ایرانوردیک

Leave a Reply