هفت نکته برای یادگیری زبان دانمارکی در محل کار

بهترین راه یادگیری زبان به کاربردن آن مخصوصا در جامعه و محل کار میباشد. روش یادگیری در افراد، متفاوت است، اما چیزی که برای تمام مردمِ دنیا مشابه است، این است که یادگیریِ زبان به تمرین و وقت زیاد نیاز دارد. در این جا برای پیشرفت زبان دانمارکی شما در محل کارتان، ایده هایی برای تمرین ارائه شده است.

  1. فهمیدن را تمرین کنید. برای درک و فهم نوشته ها، جزوات، صورتجلسات و متون کاری در محل کار تمرین کنید.
  2. از مولتی مدیا استفاده کنید. برای یادگیری موضوعات و لغات جدید از اپلیکیشنها، یوتیوب و موارد مشابه استفاده کنید. مثلا برای انجام یک کار خاص میتوانید ویدئوهای مرتبط را در یوتیوب پیدا کنید و دیالوگهای جدید، تاکید میکنم دیالوگهای جدید نه فقط لغت، یاد بگیرید و تمرین کنید.
  3. یادداشت کنید. لغت هایی را که متوجه نمی شوید، یادداشت کنید و از همکاران و یا معلم زبان خود برای ترجمه و فهمیدن آن ها کمک بگیرید.
  4. صحبت کنید، صحبت کنید، صحبت کنید. از یک جایی شروع کنید و حتی اگر صحیح صحبت نمی کنید، از هر فرصتی برای صحبت کردن به زبان دانمارکی استفاده کنید. از اشتباه کردن واهمه نداشته باشید. راه یادگیری سریع زبان، همین است.
  5. دایره لغات خود را توسعه دهید. به عنوان مثال شما می توانید با عکس گرفتن و نصب کردن عکس ها به دیوار، یا نصب صفحات فرهنگ لغت تصویری در منزل یا محل کار، مرتب به شکلها نگاه  کنید و لغت های جدید یاد بگیرید.
  6. در مورد کارتان توضیح دهید. در مورد توضیح دادن کار خود به زبان دانمارکی تمرین کنید. با چه محصولاتی کار می کنید؟ نام وسایلی که استفاده می کنید؟ وظایف کاری شما چیست؟ و توضیحاتی از این دست.
  7. در مورد موضوعات روز توضیح دهید. اخبار و روزنامه ها را حداقل در ارتباط با موضوعات مهم روز و موضوعات مورد علاقه خودتان دنبال کنید و در مورد آنها با همکاران و دوستان خود صحبت کنید.

و در آخر با خودمان روراست باشیم. بهانه هایی مثل من در کارم به دانمارکی نیاز ندارم، وقت کافی ندارم و … را کنار بگذاریم. یادگیری یک زبان جدید زمان‌بر است و به دقت و تمرین زیاد نیاز دارد. یادگیری زبان محلی جایی که در آن زندگی و کار میکنید علایق شما به محیط را افزایش می‌دهد و باعث می‌شود حتی احساس غریبی کمتری داشته باشید. اگر در محیط کار نیاز به ارتباط دائم با کسانی دارید که به زبان شما صحبت نمی‌کنند، حتی اگر همه آنها به خوبی انگلیسی را به عنوان یک زبان مشترک صحبت میکنند، دانستن زبان‌ آن‌ها می‌تواند به صحبت‌های راحت‌تر، فهم بیشتر، اشتراک گذاری ایده‌ها و در نهایت ارتباطی سریع‌تر منجر شود. شما حتی می توانید در زمینه کاری خودتان قرارداد‌های بیشتری ببندید، فروشتان را بیشتر کنید و راحت‌تر ارتقای شغلی بگیرید. برای لذت بردن از زندگی در هر کشور دانستن و صحبت کردن زبان آن کشور از هر چیزی واجبتر است.

مراجع وبسایت Cabi و همیار زبان

عضویت در کانال تلگرام ایرانوردیک
صفحه فیس بوک ایرانوردیک

Leave a Reply