چگونگی یافتن شغلهای آگهی نشده uopfordret/unsolicited jobs

Capture

بسیاری از کاندیداها از اپلای برای unsolicited jobs در شرکتهای رویایی شان مطمئن نیستند. Martin Ellermann مشاور حرفه ای کاریابی در Akademikernes میگوید : “شما باید ابتدا در خصوص یک مشکل یا چالشی  که آن شرکت دارد صحبت کنید و سپس خودتان را در بازی قرار دهید و نشان دهید که می توانید آن را حل کنید”

درخواست برای یک ملاقات به صرف قهوه میتواند خیلی مفید باشد. مشاور حرفه ای کاریابی Mette Bagger اعتقاد دارد: “معیار موفقیت یک جلسه قهوه لزوما گرفتن یک شغل نیست. این فقط آغاز یک گفتگو است که می تواند الهام بخش شما برای جستجوی کارموفق  و فرصتی برای گسترش شبکه های حرفه ای خود باشد”.

نکاتی در خصوص unsolicited job

هر چه زودتر و قبل از اپلای یک پروفایل LinkedIn ایجاد کنید. شرکت ها همیشه از آن استفاده می کنند و سوابق شما را جستجو میکنند.

یک روز در هفته برای اپلای unsolicited job و ارسال رزومه کاری در نظر بگیرید. چند روز بعد برای پیگیری و دعوت به یک جلسه قهوه تماس بگیرید.

با مشكلات و چالش های روز شركتها آشنا باشید. در این خصوص از وبسایت شرکت و سایتهای Børsen و Berlingske استفاده کنید و  یک موضوع به روز برای جلسه قهوه خود پیدا کنید.

شرکت ها و افراد مورد علاقه خود را در LinkedIn دنبال کنید. بسیاری از لیست های شغلی و فرصت ها فقط در آنجا ذکر شده است.

فراموش نکنید که در نامه خود بنویسید که آن شرکت میتواند از رزومه و کاورلتر  unsolicited شما استفاده کند در غیر این صورت، طبق قانون GDPR، آنها اجازه ذخیره آنها را در آرشیو خود نخواهند داشت.

نکاتی برای جلسه قهوه

کنجکاو باشید، اما فقط در حد تواناییهای طرف مقابل  بپرسید و صحبت کنید.

هرگز به صورت مستقیم درخواست کار نکنید.

فقط سوالاتی را مطرح کنید که برای پاسخ به آنها آماده و علاقه مند هستید  و همیشه بر روی ارزش هایی که می توانید برای آنها ایجاد کنید تمرکز کنید.

در خصوص شرایط استخدام انعطاف پذیر باشید. برای مثال، برای استخدام پروژه ای یا ساعت کاری 20 ساعت در هفته  و …

لینک خبر

منبع عکس: https://aka.dk/nyheder/2018

عضویت در کانال تلگرام ایرانوردیک
صفحه فیس بوک ایرانوردیک

Leave a Reply