حادثه هیچ‌گاه خبر نمی‌کند و برای هر راننده‌ای همیشه امکان وقوع تصادف وجود دارد؛ اما مسئله‌ای که برای بسیاری از رانندگان تازه‌کار و حتی گاهی مواقع رانندگان با تجربه وجود دارد، این است که پس از وقوع یک تصادف چه کار‌هایی باید انجام داد. در اینجا می توانید موارد مهم بعد از وقوع یک تصادف جاده ای را مطالعه کنید.

1.خونسردی خود را حفظ کنید.

2.در صورت وقوع جراحت بلافاصله با آمبولاس 112 تماس بگیرید. در صورت تماس با آمبولانس پلیس به صورت خودکار مطلع شده و به صحنه تصادف اعزام خواهد شد.

3.در موارد زیر باید با پلیس 114 تماس بگیرید.

تخمین خسارت بیش از 50،000 کرون.
تصادف با وسیله نقلیه با پلاک غیر دانمارکی.
تصادف با وسیله نقلیه، اشیاء یا موانعی که مالک آن را نمیدانید.
در صورت فرار طرف مقابل از صحنه تصادف.

4.قبل از جابجایی ماشینها با گوشی تلفن همراه خود چند عکس از صحنه تصادف تهیه کنید. عکسها باید به نحوی تهیه شوند که تشخیص مقصر از روی عکسها برای پلیس و بیمه امکان پذیر باشد. نکاتی از قبیل حفظ فاصله مناسب از صحنه تصادف، دیدن صحیح امتداد خیابان و دیده شدن هردو وسیله از زوایای مختلف را در نظر داشته باشید.

5.وسایل نقلیه و قطعات شکسته شده در خیابان را بلافاصله از مسیر تردد خارج کنید. در صورتی که امکان جابجایی وجود ندارد مثلث خطر را در فاصله 50 متر عقب تر از صحنه تصادف در راههای معمولی و 100 متر در بزرگراهها قرار دهید. پوشیدن کاور ایمنی را فراموش نکنید.

6.از گواهینامه و مدارک شناسایی یکدیگر و شماره پلاک ماشین عکس بگیرید. گرفتن شماره تماس و آدرس راننده و نام شرکت بیمه حائز اهمیت است.

7.نیازی به جر و بحث برای تشخیص مقصر نیست. شرکتهای بیمه از روی عکسهای ارسالی این کار را انجام میدهند.

8.گرفتن نام و شماره تماس شواهد احتمالی در اطراف محل تصادف را فراموش نکنید.

9.در اولین فرصت شرح کاملی از وقوع حادثه به همراه عکسها، اطلاعات مربوطه و شماره شاهدها به شرکت بیمه گزارش کنید.

مطالب فوق را چندبار مرور کنید و در صورت امکان پرینت این صفحه را همیشه در ماشین همراه داشته باشید.

منبع مطالب فوق و عکس