با تشکر از میلاد رحیمی عزیز بابت به اشتراک گذاشتن این تجربه در یادگیری زبان دانمارکی

دوستان من تجربه خودم تو بحث یادگیری زبان #دانمارکی رو باهاتون به اشتراک میذارم.

من حدودا دو سال هست که دانمارک هستم و کاملا چه در محیط کار و چه در اجتماع از زبان دانمارکی استفاده میکنم و انگلیسی رو بوسیدم گذاشتم کنار. فکر کنم در مجموع ۱۰ ساعت هم کلاس زبان نرفتم ولی این روش واقعا به من کمک کرده.

هر روز قبل از اینکه به محیط کار یا خرید یا … میرید، سعی کنید اون محیط رو برای خودتون شبیه سازی کنید. مکالماتی که به احتمال زیاد قرار هست بین شما و همکارانتان یا محیطی که قرار هست وارد اون بشین رو پیش بینی کنید (اعم از سوال وجواب هایی که ممکنه براتون پیش بیاد) اگر یک جلسه کاری دارین متن صحبتهاتونو دانمارکی کنید و با خودتون تمرین کنید و اونو به اجرا بگذارید. هر روز لیستی از لغات و نحوه استفاده از اونا رو متناسب با محیطی که وارد میشینو یادداشت کنید. هر روز یک موضوعی که دوست دارین در موردش صحبت کنید رو اماده کنید، و اون بحثو با همکارانتون یا دوستانی که دارین به اجرا بگذارید. از موضوعات ساده شروع کنید مثل آب و هوا، غذایی که دوست دارین، یا ورزش و موسیقی که بش علاقه دارین و با اماده کردن خودتون در او موضوع با یک سوال ساده در اون مورد از یک دوست دانمارکی یا همکارتون، اون بحثو باز کنید. در ادامه هر روز اخبار رو مرور کنید و سعی کنید در مورد اون خبر در روز بعد (با امادگی قبلی و تمرین قبلی) با دانمارکیای اطرافتون صحبت کنید. با تجربه ای که من داشتم با این روش همه به شما کمک میکنن و به مرور زمان پیشرفت چشمگیری رو در خودتون میبینین.

از اینکه شاید متوجه برخی از مکالمات نشین نگران نباشید، و این تمرین و هر روز اجرا کنید، بهتر هست که بگم که در دانمارکی صحبت کردن گستاخ باشید و تا می تونید از انگلیسی استفاده نکنید.

پولاتونو هم برای کلاس و مدرسه خرج نکنید، بهترین مدرسه خودتون هستین با محیط اطرافتان. عذر میخوام اگر سرتونو درد اوردم 🙂

عضویت در کانال تلگرام ایرانوردیک
صفحه فیس بوک ایرانوردیک